Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie
Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie
ul. Dr. Z. Klukowskiego 1
22-460 Szczebrzeszyn

e-mail: kontakt@parafia-szczebrzeszyn.pl
Numer konta parafii: 72 9632 0006 2001 0004 3599 0001

Proboszcz: ks. Mirosław Prokop
Wikariusz: ks. Krzysztof Groszek

Ten rok

Wszystkich

Rekord:
374 (27.12.2015)

Porządek Niedzielny:
7.00 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
7.30 - Msza Św.
9.00 - Msza Św. w Żurawnicy
10.00 - Msza Św. dla dzieci
11.00 - Modlitwa Różańcowa
11.30 - Msza Św. dla młodzieży.
16.00 - Msza św.

Porządek Świąteczny:
9.00 - Żurawnica,

Dni powszednie:
6.30 - Modlitwa Różańcowa
7.00 - Msza św.
7.30 - 17.00 - Adoracja Najśw. Sakramentu na ołtarzu bocznym
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
16.30 - Modlitwa Różańcowa
17.00 - Msza św.
W środę odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - godz. 17.00, bezpośrednio przed Mszą św.
W piątek - Nowenna do Miłosierdzia Bożego - godz. 17.00, bezpośrednio przed Mszą św.

Katolickie Stowarzyszenie M?odzie?y

Dodane przez: Administrator | Dnia: 05/10/14 07:57PM | Komentarze: 0 | Wyświetleń: 3394

KSM KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jako wspólnota kościelna skupia zatem osoby młode, które chcą pożytecznie i na chwałę Bożą wykorzystać swój wolny czas. Potrafimy się nie tylko bawić, wygłupiać, ale także robić coś dobrego dla innych oraz modlić się.

KSM zawsze jest i pozostaje wspólnotą wewnątrz całego Kościoła. Tak więc jego członkowie to osoby wierzące i praktykujące, które dają świadectwo o całym Kościele Katolickim, a którzy stosują się w życiu nauką Chrystusa. Nasze zaangażowanie w KSM to możliwość zaangażowania w życie Kościoła.

Sama nazwa KSM wskazuje, że jest to miejsce gdzie szczególnie może się realizować człowiek młody. Młodzież ma potrzebę angażowania swoich sił i dobrych chęci i właśnie KSM daje możliwość ich realizacji.

Przystąpienie do KSM to deklaracja poświęcenia swojego wolnego czasu i sił na robienie czegoś dobrego wspólnie z innymi.

KSM to nie tylko poważna praca, formacja, działanie, modlitwa. To również miejsce i czas na dobrą zabawę, kulturalną i radosną rozrywkę. Tutaj młodzież ma możliwość organizować wspólnie swój wolny czas – ogniska, rajdy, wycieczki.

Działanie, praca, rozrywka w KSM to jeden z jego filarów. Nie może on istnieć bez drugiego, którym jest formacja, osobista praca nad sobą, modlitwa i uczestnictwo w Sakramentach.

Drogi młody przyjacielu!
Zapraszamy Cię do nas na spotkania, które odbywają się w każdy piątek o godz. 18.00 w salce na plebanii.
Zanim ocenisz – przyjdź, aby doświadczyć bogactwa tej wspólnoty!
Przyjdź, aby jeszcze bardziej doświadczyć obecności Boga – przez wspólną modlitwę, śpiew i rozrywkę!
Zapraszamy!

KSM w Szczebrzeszynie