Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie
Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie Parafia p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie
ul. Dr. Z. Klukowskiego 1
22-460 Szczebrzeszyn

e-mail: kontakt@parafia-szczebrzeszyn.pl
Numer konta parafii: 72 9632 0006 2001 0004 3599 0001

Proboszcz: ks. Mirosław Prokop
Wikariusz: ks. Krzysztof Groszek

Ten rok

Wszystkich

Rekord:
374 (27.12.2015)

Porządek Niedzielny:
7.00 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny
7.30 - Msza Św.
9.00 - Msza Św. w Żurawnicy
10.00 - Msza Św. dla dzieci
11.00 - Modlitwa Różańcowa
11.30 - Msza Św. dla młodzieży.
16.00 - Msza św.

Porządek Świąteczny:
9.00 - Żurawnica,

Dni powszednie:
6.30 - Modlitwa Różańcowa
7.00 - Msza św.
7.30 - 17.00 - Adoracja Najśw. Sakramentu na ołtarzu bocznym
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
16.30 - Modlitwa Różańcowa
17.00 - Msza św.
W środę odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - godz. 17.00, bezpośrednio przed Mszą św.
W piątek - Nowenna do Miłosierdzia Bożego - godz. 17.00, bezpośrednio przed Mszą św.

Legion Maryi

Dodane przez: Administrator | Dnia: 05/10/14 08:11PM | Komentarze: 0 | Wyświetleń: 4062

Legion Maryi jest wspólnotą apostolską zrzeszającą ludzi świeckich pod przewodnictwem kapłana, który pełni funkcję kierownika duchowego i odpowiedzialny jest za formację wewnętrzną całej wspólnoty.
Celem Legionu Maryi jest uświęcenie jego członków przez modlitwę oraz czynną pracę apostolską w dziele Maryi i Kościoła.
Duch Legionu Maryi jest tym samym duchem, jaki ożywiał Maryję. Jest to Duch pełnienia Woli Bożej, wielkiej pokory, umartwienia, pokuty i wytrwałej modlitwy. Właśnie w modlitwie odzwierciedla się postawa pobożności Legionu.
Najmniejsza grupa legionowa na terenie parafii nosi nazwę prezydium i zostaje utworzona za zgodą proboszcza. Członkowie jej zbierają się na cotygodniowych zebraniach, w czasie których odmawiają przepisane modlitwy z rozważaniem jednej części różańca św., składają sprawozdanie z wykonanej pracy. Prace apostolskie w ramach posługi duszpasterskiej na terenie parafii wyznacza zawsze proboszcz. Całością działalności Legionu Maryi kieruję ludzie świeccy.
Kierownik duchowy jest obecny na każdym spotkaniu i wychowuje członków wspólnoty w duchu maryjnej służby. Wygłaszana w czasie tygodniowego spotkania alokucja ma na celu wewnętrzne urobienie legionistów, aby "w każdym podopiecznym i w każdym współlegioniście dostrzegali oczyma Maryi samego Chrystusa". Czynni członkowie wspólnoty legionowej składają, po okresie próby, uroczyste przyrzeczenie legionowe, w którym obiecują - pod kierownictwem Ducha św. - poświęcił się pracy dla ratowania ludzi zagrożonych złem grzechu zdając się w tej pracy całkowicie na opiekę Maryi Niepokalanej.
Legion Maryi nie niesie pomocy materialnej - jego zadaniem jest troska o życie nadprzyrodzone swoich podopiecznych. Wszystkie zasady i założenia działalności Legionu Maryi podaje "Podręcznik Legionu Maryi", który jest przedmiotem studium podczas tygodniowego spotkania.
Dla pogłębienia życia wewnętrznego członków wspólnoty legionowej, odbywają się coroczne rekolekcje zamknięte i dni skupienia.

Kilka przykładów pracy apostolskiej wykonywanej przez Legion Maryi:

• odwiedzanie chorych i samotnych parafian w domach, szpitalach, domach opieki społecznej, a także odwiedzanie skazanych;
  • przygotowywanie do sakramentów świętych dzieci i dorosłych;
  • pozyskiwanie członków pomocniczych dla Legionu Maryi - auksyliatorów;
  • odwiedzanie rodzin, które nie miały kontaktu z kapłanem i wspólnotą parafialną;
  • zachęcanie parafian do codziennego uczestniczenia we Mszy świętej oraz przyjmowania Komunii Świętej;
  • pomoc w organizowaniu ważnych uroczystości w parafii.

W czasie wszystkich odwiedzin apostolskich legioniści zachęcają do wspólnej modlitwy i obdarowują Cudownym Medalikiem Najświętszej Maryi Panny.

22 czerwca 2009 r. podczas Mszy św. celebrowanej przez Ks. Kan. Zdzisława Ciżmińskiego troje kandydatów złożyło przyrzeczenie legionowe i w ten sposób Legion Maryi rozpoczął oficjalnie swoje istnienie w naszej parafii.

Spotkania Legionu Maryi w naszej parafii odbywają się w poniedziałki po Mszy św. wieczorowej - w kościele. ZAPRASZAMY!